Художнє оформлення пам'ятників

khudozhne oformlennya pamyatnykiv foto 22

Художнє оформлення надгробків з граніту та базальту

дним з найпопулярніших і затребуваних способів художнього оформлення надгробних пам’ятників вважається висікання на камені. Людству цей вид творчості знайомий з незапам’ятних часів. Однак в останні десятиліття рівень художнього оформлення в цій сфері значно зріс, а послуги з нанесення зображень на камінь набули широкого поширення в ритуальній сфері.

Фактори, що впливають на якість нанесення малюнка.

Висічка малюнків на кам’яних плитах проводиться шляхом відколу поверхні голками з побідиту, що мають різний діаметр. Технологія створення зображення віддалено нагадує нанесення татуювання. При цьому якість малюнка безпосередньо залежить від наступних факторів:

  • властивостей каменю (його щільності, наявності полірування та ін.);
  • якісних характеристик фотографій або малюнків, що виконують функції ескізів (їх композиція, контрастність, яскравість, наявність світлотіні);
  • ступінь гостроти інструменту, що використовується художником.

Крім цього, важливим фактором є рівень майстерності фахівця, що займається художнім оформленням монумента.

Художнє оформлення пам’ятника додає йому індивідуальності і може бути виконане по вашому ескізу – повністю відображатиме характер захороненої людини.

Галерея наших робіт: художнє оформлення

Нанесення портрету на пам’ятник з граніту та базальту.

Нанесення портретів на надмогильні плити – це один з найпоширеніших варіантів оздоблення памятника. Це досить важкий процес, що вимагає від художника-гравера найвищої кваліфікації. Перед майстром ставиться непросте завдання – йому потрібно не тільки правильно перенести на камінь риси обличчя покійного, але і зробити так, щоб образ був максимально реалістичним. При ручному висіканні виробляються досить глибокі відколи. Саме тому портрет виходить не тільки чітким, але і довговічним.

Крім ручного висікання, застосовується і машинне перенесення зображення на камінь. Його виконують з використанням верстатів, керованих комп’ютерами. Цей метод має дві вагомих переваги перед ручною роботою:

  • доступну вартість;
  • можливість виконати роботу в стислі терміни.

Тим часом, у машинного перенесення зображень є і суттєві недоліки. У більшості випадків перед запуском верстата виникає необхідність в ручній ретуші та доопрацюванні вихідного зображення.

Кольорові зображення на камені

  • Процес оформлення кольорових зображень на надмогильні плити включає в себе наступні етапи:
  • ручне або машинне висікання потрібного малюнка на поверхні каменя;
  • заповнення зображення з використанням фарби на акриловій основі, що володіє підвищеною стійкістю до дії факторів зовнішнього середовища;
  • покриття тонким шаром лаку за допомогою мініатюрного аерографа.

Описані дії дозволяють отримувати яскраві і красиві зображення, здатні зберігатися на поверхні каменя протягом декількох десятиліть.

Замовити художнє оформлення пам'ятника з граніту та базальту

Залиште заявку та отримайте безкоштовну консультацію спеціаліста майстерні “Пам’ять в граніті”.

Догори